fbpx

Ciekawostki AR (3)


Blog / Aktualności 10 lutego 2020

Zapraszamy do lektury kolejnego wpisu o nowościach w branży AR (Augmented Reality) i VR (Virtual Reality).

Royal Caribbean

Dla wielu z nas podróż statkiem jest przygodą samą w sobie. Dla innych, szczególnie tych młodszych, nadal będzie to nudne doświadczenie. Royal Caribbean – norweska marka wycieczkowa, urozmaiciła trasę nie tylko dla najmłodszych, ale też dla fanów gier.

Rejs pełen przygód

Darmowa dla posiadaczy aplikacji Royal Caribbean gra Expedition Two70 pozwala pasażerom przeżyć przygodę w AR. Gra polega na poszukiwaniu masek wewnątrz pięknego pomieszczenia Two70 znajdującego się na piątym pokładzie. W przestrzeni sali gracz może znaleźć maski, które uruchamiają poziom gry, którego ukończenie skutkuje zdobyciem maski.

A gdyby tak…

Moim zdaniem RB mogłoby dodać wartość jakimś prezentem dla osób, które przeszły grę. Tym niemniej, w przeciwieństwie do zwykłej podróży statkiem, rejs Royal Caribbean będzie gratką nie tylko dla dorosłych, ale też dla poszukiwaczy cyfrowych przygód.

Kolejne patenty Apple

Żródło: Apple.com

Apple robi kolejne kroki w zwiększające dostępność AR. Nowe zabawki gorąco powitają twórcy treści AR. Apple Reality Converter jest darmowym narzędziem, które umożliwia konwertowanie, przeglądanie oraz personalizację modeli 3D w formacie USDZ,  używanym przez Apple do prezentowania treści AR.

Źródło: vrforcad.com
Proste jak jabłko

Zasada działania jest prosta. Wystarczy przeciągnąć plik w formacie .obj, .gltf czy .usd, aby zobaczyć go w formacie USDZ.

White Mirror/Black Mirror

CEO Apple – Tim Cook wierzy, że technologia AR może zwiększyć ludzkie możliwości. Przeciwnego zdania są osoby, które sądzą, że przyczyni się ona do jeszcze większej izolacji społeczeństwa.

Pearl Jam

Na 27 marca przewidywana jest premiera 11 albumu zespołu Pearl Jam – Gigaton. To pierwszy od 7 lat album zespołu.

Przełamywanie lodów

W ramach akcji promocyjnej użytkownicy aplikacji AR mogli szukać dodatkowych treści w Augmented Reality.

Używając natomiast filtra Instagram zespołu można zobaczyć… Zresztą, zobaczcie sami sprawdzając filtry na Instagramie Pearl Jam! Podpowiemy tylko, że gigaton to też jednostka służąca pomiarowi topniejących lodowców.

Jeśli widzisz potencjał w zastosowaniu AR w swojej firmie – napisz do nas/DS/