fbpx

Ciekawostki AR i VR (5)


Blog / Aktualności 27 kwietnia 2020

Dla branży AR i VR czas pandemii jest bardzo obfity w realizacje.
Podczas lockdownu, który dotyka wiele gałęzi gospodarki warto szukać rozwiązań, które mogą pomóc zmniejszyć jego skutki.
W tym wpisie przedstawiamy kilka przykładów jak można wykorzystać nowe technologie w biznesie oraz co ciekawego można robić w ramach rozrywki pomiędzy Netflixem a Zoomem.

Zapraszamy do lektury kolejnego wpisu o nowościach w branży AR (Augmented Reality) i VR (Virtual Reality).

Biznes

Jak wiadomo e-commerce kwitnie. Zakupy przez internet stały się integralną częścią naszej rutyny, jednakże o ile codzienne produkty kupujemy bez większego zastanowienia ( w końcu kupując online, w przypadku niezgodności towaru ze zdjęciem / opisem można zawsze dokonać zwrotu) o tyle w niektórych sytuacjach produktu kupić i odesłać nie można.
Przykładem jest handel sztuką. Sebastian Errazuriz i Zander Eckblad stworzyli ALL World- platformę, która umożliwia artystom publikowanie i sprzedaż swoich dzieł przez AR.
https://app.allworld.io/

Rozrywka

Podczas prac nad odrestaurowaniem katedry Notre Dame można skorzystać z dobrodziejstwa firmy Ubisoft, która podczas prac nad grą Assassin’s Creed zeskanowała obiekt, a teraz udostępniła krótką formę wycieczki po odwzorowanej z dużą dokładnością katedrze.

Włącz youtube, włóż telefon w gogle typu cardboard i zobacz Notre Dame w czasach cyfrowej świetności.

Sport

Gdyby zabrakło Wam chęci do wychodzenia z domu, ale jednocześnie nie brakowało zapału do ćwiczeń to supernatural może być rozwiązaniem dla Was.
Już od 23.04 można zasubskrybować dostęp do pakietu ćwiczeń w VR. Graliście w Beat Saber? Dodajcie do tego kontakt z trenerami, fotorealistyczne otoczenia 3D czy w pełni personalizowane ćwiczenia.

Jeśli widzisz potencjał w zastosowaniu AR w swojej firmie – napisz do nas/DS/


WE ARE NOW

[click to follow]