fbpx

Intensywna randka z Michelle Rodriguez


Blog / Aktualności 26 listopada 2018

Robi się coraz chłodniej a i brak słońca sprzyja oglądaniu filmów w domowym zaciszu. Nie każdy musi znać reżyserów kultowych filmów, ale niemal pewne jest, że przez ostatnie 27 lat natknęliście się na twórczość Roberta Rodrigueza.

Opowiadający o samotnym grajku ulicznym przemierzającym Meksyk w poszukiwaniu zemsty
Desperado” z Antonio Banderasem i Salmą Hayek. Historia o braciach walczących z wampirami w barze Titty Twister – “Od zmierzchu do świtu” z  Georgem Clooneyem i Quentinem Tarantino (który napisał też scenariusz do filmu). Czy też “Sin City: Miasto grzechu” – film na podstawie komiksu Franka Millera o tym samym tytule, w którym zagrali  Bruce Willis, Mickey Rourke, Jessica Alba czy Benicio Del Toro.

źródło: imdb.com
foto: imdb.com
źródło: imdb.com

To jedynie wierzchołek góry lodowej filmografii Roberta Rodrigueza, który jest znany z tego, że jego każde dzieło jest mieszanką dynamicznej akcji, ciekawych ujęć i nietuzinkowej fabuły.

Tym razem Rodriguez wchodzi na wyższy poziom i we współpracy z STX Entertainment wykorzystali technologię filmów 180  VR wydając interaktywny film dostępny na większych platformach obsługujących VR.

The Limit, o którym mowa zobaczymy na Oculusie, HTC Vive, PlayStation VR i Windows Mixed Reality. Aktualnie film można pobrać za 17,99 zł. Dostępna jest też wersja na smartfony, którą można pobrać z GooglePlay lub Apple Store. 

Jeśli masz dostęp do sprzętu VR to niewątpliwie ciekawym doświadczeniem będzie wzięcie udziału w poszukiwaniu swojej tożsamości, uciekając przed gradem pocisków czy skacząc z samolotu, ze znaną fanom filmu  “Szybcy i wściekli”, Michelle Rodriguez u boku.

źródło: Google Play

Zakupienie dostępu do filmu pozwala na obejrzenie go również w wersji 2D w lepszej jakości wideo. Dodatkowo wydanie jest wzbogacone o materiał z kulis produkcji filmu oraz komentarzem reżysera.

Nadal jest to film, więc nie doświadczymy pełnej swobody ruchów, ale dzięki technologii VR możemy rozejrzeć się po scenie czując się jakbyśmy rzeczywiście trafili do zadymionego baru z klejącą się od wylanego piwa drewnianą podłogą lub poczuć strach przed zbliżającym się skokiem z samolotu.

Trwa debata na temat tego czy VR to faktycznie przyszłość kinematografii. Tę branżę czeka wiele wyzwań, ponieważ sposób kręcenia oraz montażu treści 180/360 VR jest bardziej żmudny niż klasycznych filmów. W połączeniu z dostępnością sprzętu do obsługi VR fakt ten nie zachęca twórców do masowego przerzucania się na produkcję filmów VR.

Tym nie mniej, tak jak w przypadku współpracy Will.I.Am, Marvel i śmietanki amerykańskiej sceny rapowej, coraz więcej twórców, aktorów i muzyków jest chętnych brać udział w tym przedsięwzięciu stopniowo zwiększając świadomość rynku w dziedzinie wirtualnej rzeczywistości.

Strona WWW The Limit
Pobierz aplikację na Steam 

/DS/


WE ARE NOW

[click to follow]