fbpx

Augmented Reality – Interaktywne opakowania


Blog / Rozszerzona rzeczywistość 2 września 2020

Coraz więcej marek, decyduje się na interaktywne opakowania, które w połączeniu z filtrami na Instagramie czy dedykowaną aplikacją mogą urozmaicić user journey. Naszym zdaniem daje to niesamowity potencjał do opowiadania ciekawych historii i angażowania klientów do zakupu nowych produktów.

Bombay Saphirre AR

Firma Zappar we współpracy z Shazam i Bombay Saphirre stworzyłą unikatowe doświadczenie AR. Elementem aktywującym AR jest etykieta napoju. Po zeskanowaniu opakowania przzez aplikację Zappar butelka dżinu ożywa demonstrując ekskluzywne drinki i ich sposób przygotowania.

Francesco Rinaldi AR

Obecna od 45 lat na rynku sosów do makaronów marka Francesco Rinaldi chciała połączyć tradycję z innowacyjnością i ożywić ich symbol – panią Rinaldi. Pani Rinaldi, za pomocą AR, dzieli się swoimi historiami i przepisami na wyśmienite makarony.

Scooby Doo x lody Kri Kri

Skoro jesteśmy przy Zappar, to nie sposób pominąć ich innej realizacji dla Warner Bros.
W ramach współpracy z brandem Scooby Doo i Greckiej marki lodów Kri Kri Zappar stworzył grę, która aktywuje się kodem QR na etykiecie. W ramach gry użytkownik może rozwiązać zagadkę razem ze Scoobiem i jego zespołem detektywów.

W tym miejscu nie sposób ominąć naszą współpracę z firmą Hortex, dzięki której stworzyliśmy projekt “Giercownia Leona”. Więcej o realizacji można przeczytać w naszym portfolio.

Jack Daniel’s AR

Jeśli jesteś niepełnoletni pamiętaj, że picie alkoholu jest dozwolone wyłącznie po skończeniu 18 lat. Firma Brown-Forman stworzyła doświadczenie AR dla marki Jack Daniel’s, w ramach którego zabiera konsumenta w wirtualną podróż po ich destylarni w formie pop-upowej książeczki. Aplikacja pozwala przyjrzeć się bliżej procesowi tworzenia whiskey i poznać historie związane z panem Jackiem Danielem.

Herbal Essences

Etykiety to nie tylko spożywka. Marka Herbal Essences znana z produktów kosmetycznych wie jak zachęcić konsumentów do użycia opakowań podczas końcówki ich cyklu użyteczności.

Doświadczenie AR wyświetla wirtualny plażowy krajobraz i informuje o problemie zanieczyszczeń plastikiem

Jeśli chciałbyś stworzyć interaktywne opakowania AR w swojej firmie – napisz do nas!/DS/


WE ARE NOW

[click to follow]