fbpx

WebAR – Augmented Reality w przeglądarce


Blog / Rozszerzona rzeczywistość 30 sierpnia 2020

Technologia WebAR to jedna z najbardziej obiecujących gałęzi rozszerzonej rzeczywistości. Przemawia za nią przede wszystkim prostota i niski próg wejścia nowego użytkownika, co w praktyce oznacza wielki potencjał do angażowania swoich fanów, szkolenia pracowników czy obsługi klienta w zupełnie nowej, nieznanej dotąd jakości. Przed Wami krótki przegląd najciekawszych (i najbardziej efektywnych) implementacji WebAR ostatnich miesięcy!

Porsche Augmented Reality

Digital Porsche Brand Academy jest narzędziem szkoleniowym, które pozwala pracownikom Porsche na całym świecie doświadczyć unikalnej historii marki i jej wartości z pierwszej ręki, wykorzystując rzeczywistość rozszerzoną (Agumented Reality). Animowany avatar zabiera pracowników w podróż przez trzy różne rozdziały historii marki Porsche: przeszłość, teraźniejszość i przyszłość, w których mogą usiąść w wirtualnym Porsche, wziąć udział w procesie budowy samochodu, a nawet sprawdzić się w quizie na zakończenie doświadczenia. To się nazywa dobry employer branding!

Saatchi Art Augmented Reality

70% nabywców dzieł sztuki waha się przed zakupem, ponieważ nie mogą zobaczyć dzieła sztuki z wyprzedzeniem, mówi wynik sondażu przeprowadzonego na zlecenie wiodącej galerii sztuki online, Saatchi Art. Jak marka zareagowała na taką informację? Uruchomiła internetową funkcję rozszerzonej rzeczywistości o nazwie “Widok w pokoju”, pozwalającą klientom obejrzeć ponad milion dzieł sztuki w ich domu przed zakupem online.

Funkcja AR “Widok w pokoju” pozwala kupującym sztukę wybrać dzieła sztuki na SaatchiArt.com i natychmiast zobaczyć je na własnych ścianach w domu za pomocą smartfona lub tabletu – nie jest do tego wymagana żadna aplikacja.

Efekt? Redukcja porzuconych koszyków, zwiększony ruch na stronie i oczywiście – wzrost przychodów.

Burger King x Tinie Tempah

Najmniejszy koncert na świecie? Burger King i brytyjski raper, Tinie Tempah, połączyli siły i chyba udało im się zdobyć ten tytuł. Przez ograniczony czas klienci Burger Kinga UK mogli skanować kod QR na hamburgerach, który generował hologram Tinie’a, który wykonał swój ostatni singiel “Whoppa” na Whopperze. Taka modernistyczna wersja skrzypka do kolacji okazała się rewolucyjnym pomysłem i odniosła wielki sukces.

AR nie tylko rozszerza rzeczywistość, ale także możliwości zarobku i budowania wizerunku. Zapraszamy więc jako jedni z pionierów realizacji AR w Polsce do kontaktu – poradzimy sobie zarówno z raperem na kanapce, jak i kursem szkoleniowym dla pracowników!/DS/


WE ARE NOW

[click to follow]