fbpx

Sława jest wieczna i ulega wirtualizacji.


Blog / Aktualności 6 grudnia 2018

Niedługo miną dwa lata od śmierci Dawida Bowie. Angielski piosenkarz, autor tekstów i aktor był bez wątpienia jednym z najbardziej wpływowych muzyków dwudziestego wieku.

Szczególnym uznaniem cieszy się jego innowacyjna twórczość w latach siedemdziesiątych. Wizerunek piosenkarza oraz jego rzemieślnicze podejście do występów na scenie przyciągały do odbiorników nie tylko fanów muzyki ale też fanów sztuk wizualnych.

W 2010 roku londyńskie muzeum Victoria and Albert Museum (V&A) zostało wzbogacone o nietuzinkową kolekcję związaną z postacią artysty.

Ponad 500 przedmiotów należących do piosenkarza zostały częścią wystawy David Bowie Is.

V&A nie sądziło, że wkrótce odwiedzi ich z tego tytułu ponad 300,000 widzów powodując, że David Bowie Is stało się najbardziej obleganą wystawą w historii muzeum.

Londyński sukces zaowocował światową trasą ekspozycji po największych metropoliach osiągając sprzedaż 2,000,000 biletów w 11 miastach.

Śmierć Dawida Bowie w 2016 spowodowała jednak zamknięcie tej wystawy zostawiając całą rzeszę fanów niezaspokojonych.

David Bowie Is Real

Dobrą wiadomością stał się fakt, że w 72. rocznicę urodzin artysty udostępniona zostanie aplikacja AR umożliwiająca fanom przeglądanie archiwów wyżej wspomnianej wystawy.

Aplikacja będzie dostępna na urządzenia z iOS i Android 8 stycznia 2019 r.

Wejdź do środka i zobacz

Nagrania głosowe, kostiumy sceniczne, teledyski,  rysunki, zdjęcia, notatki, niepublikowane nigdzie wcześniej materiały z tras koncertowych zostaną tym razem osadzone w rozszerzonej rzeczywistości.

Na potrzeby wystawy AR zostanie pokazanych  60 nieprezentowanych wcześniej artefaktów.
foto: fashionunited.com
foto: fashionunited.com

Co dalej?

Aplikacja robiona jest przez nowojorskie studio Planeta, które we współpracy z David Bowie Archive i Sony Music Entertainment planuje wydać również wersję w VR (wirtualna rzeczywistość).
Data publikacji wersji VR jest na ten moment nieznana.

/DS/


WE ARE NOW

[click to follow]