fbpx

Jak Twoje buty mogą “wywołać” billboard?


Blog / Aktualności 9 października 2018

Było pokolenie “X”, “nasze” pokolenie i pokolenie “Y”.

Niedawno utworzone pojęcie “Pokolenie Z” dotyczy grupy wyjątkowo bliskiej twórcom aplikacji – grupy obytej technologiami i szybko odnajdującej się w różnych środowiskach.

Wspominam o tym, bo temat wpisu tyczy się jednej z najbardziej rozpoznawalnych wśród tej grupy aplikacji – Snapchat.

Snapchat zaczynał jako komunikator umożliwiający wysyłanie najbliższemu kręgowi znajomych znikających po odczytaniu zdjęć.

Jako jedna z pierwszych firm wprowadzili filtry do zdjęć, które są najprostszą formą rozszerzonej rzeczywistości.

Źródło: Snapsarchive.com

W pewnym momencie Snapchat zmienił ukierunkowanie i działa głównie jako firma zajmująca się przetwarzaniem obrazu. Tej dziedziny dotyczą najnowsze patenty firmy.

We wpisie “Nudna przyszłość AR” wspominam o tym, że AR to nie tylko kamera, ale interakcja z obiektami. Jeden z ostatnich newsów ze stajni Snap Inc. pokazuje, że firma, której maskotką jest duszek w partnerstwie z Amazonem wyzywają projekty Instagrama (Instagram Shopping) i Pinteresta (Shop the Look) na pojedynek o dominację w e-commerce.

Źródło: Techcrunch

Projekt, który przyjął kryptonim “Eagle” (Orzeł) umożliwi użytkownikom Snapchata zeskanowanie za pomoca kamery obiektu lub kodu kreskowego pokazując te same lub bardzo podobne przedmioty w formie kart produktu przekierowujących do skepu Amazon.

Aplikacja rozpoznaje kształty, loga, opakowania i inne szczegóły pomagające sprecyzować jakiego obiektu szukamy.

Źródło: Techcrunch

Taka forma wyszukiwania obiektów przeniesie marketing szeptany na wyższy poziom. Każdorazowe wzbudzenie zainteresowania przedmiotami spowoduje wyłonienie się bilbordu reklamującego ten przedmiot znacznie skracając drogę od reklamy do zakupu.

/DS/


WE ARE NOW

[click to follow]