fbpx

Świecidełka i błyskotki – podróż w przyszłość w teorii VR.


Blog / Aktualności 29 listopada 2018

Dubaj jest intensywnym ośrodkiem turystycznym, który rozwinął się bardzo szybko w tym kierunku w ciągu zaledwie kilkunastu lat. To strategia tego regionu na okoliczność zbliżającego się wyczerpania zasobów ropy naftowej.

Dubaj kusi swoich gości i nowych mieszkańców – nowoczesnością, przepychem, prestiżem. Celebryci uwielbiają ten adres i ów trend wyznacza przyszłość jednego z najmłodszych super miast na Świecie.

 – W tym arabskim kraju eklektyzm wydaje się być dominującym stylem w wystroju wnętrz – to zdanie pracujących tu projektantów z Europy, podsłyszane podczas wydarzenia Dubai Design Week.

To tutaj, na terenie stoiska Urzędu Marszałkowskiego Województwa Wielkopolskiego, wraz z ośmioma innymi firmami, mieliśmy swoje stanowisko i szansę podejrzeć funkcjonowanie branży dizajnerskiej – nieopodal znajdowała się cała dzielnica Design District i trwał właśnie Design Week.

Prezentując naszą ostatnią wersję aplikacji DESIGN3R zainspirowałem niejednego gościa do uznania narzędzi VR i AR, jako przyszłościowych technik ilustracji, eksploracji i wyjaśniania inwestorom funkcji oraz formy nowo projektowanych wnętrz.

O dziwo, technologie tego typu nie są tu dobrze znane, chociaż w Dubai Mall znajduje się największy na świecie salon gier VR.

DESIGN3R
VR / AR

Nasz autorski zestaw narzędzi służących do eksploracji i dynamicznej modyfikacji projektów wnętrz.

 POZNAJ >

Wirtualne zanurzenie w projektowanym wnętrzu pozwala bowiem zwiększyć jasność idei i percepcję projektu, które na konwencjonalnie tworzonych “renderingach”, z natury rzeczy, opowiadają niepełną historię.

Ta immersyjność maksymalizuje doznanie projektu. Na etapie eksploracji możliwe jest odczucie najważniejszego aspektu nowego projektu wnętrza – jego przestrzeni i przestrzenności.
Potwierdzali to kolejno wszyscy goście odwiedzający stoisko 3R, a dla zdecydowanej większości z nich było to pierwsze spotkanie z VR.

-Dla projektantów, z którymi rozmawiałem, to właśnie możliwość “ explore and explain” było największą wartością – Dubai pożąda rzeczy najlepszych.

Design District w Dubaju foto: https://www.thenational.ae

Nasza aplikacja budziła zaciekawienie pracowników pobliskiego Design District, w której prowadzona jest pracownia VR.

Dubaj to także ogromny rynek mieszkań. Jest już wręcz zbyt duży dla konwencjonalnych metod sprzedaży tysięcy gotowych już mieszkań. Narzędzia takie jak AR i VR mogą być właściwym sposobem na dotarcie do potencjalnych klientów.

Będziemy czekać na rozwój wydarzeń i absorpcję naszych kompetencji w to pustynne miasto.

Piotr Koźniewski,
CEO/Dyrektor Kreatywny 3R Studio


WE ARE NOW

[click to follow]