fbpx

Where is the…extended reality ?


Blog / Aktualności 15 listopada 2018

Kiedyś Black Eyed Peas rozbrzmiewało w każdej większej stacji radiowej na świecie. “Where is the love” z Justinem Timberlakiem czy dyskotekowe “Pump it” były tak znane jak teraz “Despacito”. Mało kto wie, ale jeden z członków zespołu Will.I.Am od zawsze patrzył na branżę muzyczną z szerszej perspektywy.

Siedmiokrotny laureat nagród Grammy, który pomógł The Black Eyed Peas sprzedać ponad 31 milionów albumów oraz 58 milionów singli, stworzył markę I AM ™ współpracującą z największymi w branży rozrywkowej nazwiskami jak: Michael Jackson, Rihanna, Usher, Nicki Minaj, Britney Spears, David Guetta, czy Hans Zimmer.

Jak postać will.i.am wiąże się z branżą wirtualnej rzeczywistości?

Stan Lee i The Black Eyed Peas. www.notey.com

Oprócz wysłania na Marsa, we współpracy z NASA, swojej piosenki “Reach For The Stars (Mars Edition)” William Adams konsekwentnie wspiera łączenie branży muzycznej z innymi dziedzinami sztuki oraz nauki.

Jednym z ważniejszych kamieni milowych dla VR i AR jest “Masters of the Sun”- opowiadanie stworzone w 2017 roku przez The Black Eyed Peas we współpracy z komiksowym gigantem Marvel.

Komiks posiada rozszerzenie w postaci aplikacji rozszerzonej (AR) i wirtualnej rzeczywistości (VR).

Wielu powie, że to nie pierwsza próba łączenia technologii i sztuki, natomiast fenomenem tego przedsięwzięcia jest to, że dzięki zaangażowanym w projekt (raperom, producentom, Marvel), rozszerzona i wirtualna rzeczywistość dotrze ludzi do których nie dotarło Pokemon Go.

VR i AR z fazy eksperymentów przechodzi do fazy wczesnych naśladowców.

Wystarczy spojrzeć na jedynie część z postaci, które brały udział w projekcie: Slick Rick, Raekwon, Redman, KRS-One, Jaden Smith, Queen Latifah, Snoop Dogg, Flavor Flav i wielu innych, które znane są fanom kultury czterech filarów.

Masters of the Sun AR itunes.apple.com
will.i.am

“Robimy muzykę, film dokumentalny, krótki metraż, długi metraż, komiks, AR i VR”

– mówi Will.I.Am. –

“To są rzeczy, których nigdy nie robiliśmy. Rzeczy, których cała branża nie robiła”.

Tak też całe doświadczenie związane z odbiorem treści od The Black Eyed Peas jest wzbogacone o wirtualną rzeczywistość (Virtual Reality, VR).
Około godzinny film we współpracy z najbardziej rozchwytywanym producentem muzycznym – Hansem Zimmerem oraz wymienionymi wcześniej legendami rapu jest dostępny na urządzeniach wspierających Oculus Rift czy Gear VR.

Masters of the Sun VR

/DS/


WE ARE NOW

[click to follow]