fbpx

Ciekawostki (9) – Gry VR


Blog / Wirtualna rzeczywistość 1 grudnia 2020

Przez najbliższy czas głównym tematem wpisów będzie gaming, a w szczególności gry VR. W tym tygodniu prezentujemy kilka newsów z branży gamdev.

Zapraszamy do lektury!

Minecraft x PSVR

Od 22 września, wraz z wejściem nowej aktualizacji, w jedną z najbardziej popularnych gier ostatnich lat zagrać możesz bezpłatnie na PSVR – Play Station VR.

“Jest to w 100% ta sama gra Minecraft, w którą mogłeś grać codziennie, przez ostatni tydzień, miesiąc, roku… na PlayStation 4. Nic nie zostało usunięte. 100% pełnej i czystej gry Minecraft”, mówi Roger Carpenter z Mojang, szwedzki twórca gier wideo, twórca Minecrafta.

Darmowy patch będzie zawierał nowe ustawienia i wskazówki dotyczące VR oraz  tryb pierwszej osoby “Immersive” i tryb “Living Room”. Tryb “Living Room”  pozwoli grać w grę z wygodnego, dużego, wirtualnego telewizora.

Naszym zdaniem ta darmowa aktualizacja może być zwiastunem nadchodzących i nieuniknionych zmian, jakie czekają całą branżę gamingową.

Medal Of Honor w VR

Jednym z największych tytułów wirtualnej rzeczywistości (VR), który ma się ukazać w drugiej połowie 2020 roku, jest Medal of Honor: Above and Beyond. Szczegóły zostały opublikowane podczas imprezy Gamescom Open Night Live.

Medal of Honor: Above and Beyond to gra wideo Oculus Rift z dużą ilością szczegółów i mnóstwem pełnych akcji miejsc.

Dążąc do historycznego realizmu i angażując się w rozgrywkę FPS, gracze wcielają się w rolę agenta Office of Strategic Services (OSS) w rozdartej wojną Europie.

Jego zadaniem jest prowadzenie odważnych misji wspomagających francuski ruch oporu i sabotowanie nazistowskich baz na lądzie, morzu i w powietrzu w ramach kampanii dla jednego gracza.

Podczas transmisji na żywo z Gamescom Open Night Live, Peter Hirschmann, Game Director w firmie Respawn Entertainment, powiedział, że było to “najbardziej wciągające i realistyczne doświadczenie walki”, nad którym kiedykolwiek pracował.

Population One VR

Let’s get ready to rumble!
Minęło już trochę czasu, odkąd BigBox udostępnił dokładne szczegóły dotyczące swojej gry Population: One.

Jako część Facebook Connect, w tym tygodniu Population: One dołączył do listy tytułów zapowiadanych na drugą połowę 2020 roku.

Pierwotnie ogłoszona kilka lat temu, Population: One już podczas demo Gamescomu wyglądała na obiecujące doświadczenie multiplayer VR.

Jak można się spodziewać po grze wideo w stylu battle royale, Population: One to czysta rozgrywka wieloosobowa, wspierająca 6 składów po 3 graczy.

Gracze mają pełną swobodę poruszania się po mapie: bieganinie między pokrywami, wspinanie się na dowolny budynek dla lepszego widoku czy nawet latanie są na wyciągnięcie ręki.

/DS/


WE ARE NOW

[click to follow]