fbpx

Ciekawostki – gry, gry VR i nie tylko


Blog / Wirtualna rzeczywistość 1 grudnia 2020

O najważniejszych wydarzeniach ze świata gier, wynalazkach urozmaicających VR i nie tylko!

High Score – dokument o grach w Netflix!

Dokument High Score wyprodukowany przez Netflix składa się z sześciu odcinków, z których każdy koncentruje się na innej epoce historii gier wideo.

Pierwszy z nich, zgodnie z oczekiwaniami, opowiada o tym, jak doszło do powstania branży, o pionierach, takich jak Atari, którzy weszli do salonów gier i zapoczątkowali erę gier na żetony.

Każdy odcinek zawiera także historie o zwykłych graczach, którzy dołączali do turniejów i wyrobili sobie nazwisko w środowisku e-sportu.
Niektóre z historii są inspirujące, ponieważ gry mogą być dla wielu osób pewnego rodzaju korektorem i odskocznią.

Serial który sam w sobie zasługuje na polecenie, skłania do refleksji nad przyszłością gier i nowymi sposobami na implementację technologii, między innymi XR.

Forcebot – nowy wymiar doświadzeń VR

Firma stojąca za rękawicami haptycznymi HaptX Force Feedback oraz zespoły badawcze z Virginia Tech i University of Florida uzyskały grant w wysokości 1,5 mln USD od National Science Foundation (NSF), co – jak twierdzi grupa – pozwoli im na stworzenie technologii haptycznej odpowiedniej do stworzenia kombinezonu do odczuwania VR całym ciałem.

Projekt ten, nazywany ‘ForceBot’, ma na celu umożliwienie użytkownikom poczucia “pasywnych i aktywnych ograniczeń w ich ruchach, które ściśle naśladują rzeczywiste siły”, mówi grupa.

Pozwalając użytkownikom poczuć kształt, wagę i teksturę obiektów wirtualnych oraz poruszać się naturalnie w VR projekt otwiera drzwi do kolejnego, nieznanego dotąd poziomu realizmu w wirtualnej rzeczywistości.

Princess of India – czyli Raji!

Jeśli pamiętasz Prince of Persia i podróżowanie po orientalnych regionach sprawiało Ci przyjemność, powinieneś bliżej przyjrzeć się Raji!

Raji – An Ancient Epic to intensywna przygoda rozgrywająca się w starożytnych Indiach.
Fabuła prowadzi przez wojenną, emocjonalną historię Raji, zdeterminowanej, aby znaleźć swojego brata i wprowadzić pokój w królestwie ludzi.

Opowieść o rodzeństwie, w której fabuła plącze się niczym u Lyncha, skupia się na relacji między Raji i Golu.

Jesteśmy świadkami ich rozwoju, ich więzi i zmagań, podczas gdy oni poruszają się po niebezpieczeństwach tego ponadczasowego wszechświata.

Jak deklaruje w notce prasowej producent, każda walka jest bardziej wymagająca niż poprzednia.

/DS/


WE ARE NOW

[click to follow]