fbpx

Ciekawostki ze świata VR (7)


Blog / Wirtualna rzeczywistość 8 września 2020

W tym wpisie skupimy się bardziej na VR (Virtual Reality).  Zapraszamy do lektury.

Sensorium Galaxy – Koncerty w VR

Jay-Z, Alicia Keys, Beyoncé, Calvin Harris, Chris Martin z Coldplay, Daft Punk, Kanye West, Lil Wayne, Madonna, Nicki Minaj, Rihanna, Usher – co ich łączy, oczywiście oprócz muzyki? Wszystkie te gwiazdy, wspólnie z kilkoma innymi, prawdopodobnie już niedługo zobaczyć będzie można podczas koncertów i gigów w rozszerzonej rzeczywistości.

Należący do artystów serwis strumieniowego przesyłania muzyki i rozrywki TIDAL zainwestował 7 milionów dolarów w tokeny SENSO, kryptowalutę wydana przez VR platformy Sensorium Corporation.

Dzięki obietnicy, że Sensorium Galaxy “zapewni użytkownikom dostęp do wirtualnej muzyki i koncertów”, można bezpiecznie założyć, że po uruchomieniu Sensorium Galaxy w lutym 2021 roku fani będą mogli spodziewać się wirtualnych koncertów od kilku wyżej wymienionych współwłaścicieli TIDALa. Brzmi obiecująco, prawda?

Co więcej, w statemencie firmy czytamy, że “chociaż zestawy słuchawkowe VR oferują najlepsze w klasie wciągające doświadczenie”, fani będą mogli również odwiedzić Sensorium Galaxy za pośrednictwem PC, iOSa i Androida.

Apple – kolejna inwestycja w startup VR

Spaces, startup VR, który dostał swój początek jako projekt DreamWorks Animation, został przejęty przez Apple.

Apple potwierdziło przejęcie po tym, jak informacja została po raz pierwszy opublikowana. “To prawda, że Apple kupuje mniejsze firmy technologiczne od czasu do czasu, jednak z reguły nie omawiamy naszego celu lub planów”, rzecznik Apple’a powiedział firmie Protocol. Sama firma Spaces nie odpowiedziała natychmiast na prośbę o szerszy komentarz.

Spaces ogłosiło jedynie na swojej stronie, że “zmierza w nowym kierunku”, bez ujawniania dalszych szczegółów. “Dziękujemy naszym użytkownikom i partnerom, którzy uczestniczyli w procesie rozwoju naszego produktu do wideokonferencji VR oraz wielu użytkownikom, którzy cieszyli się naszymi lokalizacyjnymi atrakcjami rozrywkowymi, znajdującymi się w parkach rozrywki, teatrach i innych miejscach”, podsumowało oświadczenie.

Na początku 2016 r. z DreamWorks Animation wyewoluowała przestrzeń i opracowała szereg doświadczeń VR opartych na lokalizacji, w tym “Terminator Salvation: Walka o przyszłość.” Firma musiała zamknąć swoje centra VR na początku pandemii, zwalniając kilku pracowników w tym procesie, i zaciągnęła niewielką pożyczkę PPP na utrzymanie płynności. “COVID-19 odczuliśmy jak tsunami,” powiedział wtedy prezes firmy Spaces Shioraz Akmal.

Apple niejako wykorzystało więc ich osłabioną pozycję – miejmy nadzieję, że finalnie branża VR tylko na tym skorzysta. Tymczasem zapraszamy do zapoznania się z tą technologią bliżej na naszej stronie.

Facebook Horizon – horyzont z konferencjami w VR coraz bliżej

“Naszą misją jest tworzenie znaczących relacji między ludźmi i wspieranie silnego poczucia wspólnoty dla każdego, kto dołączy do Horizon’a”, mówią twórcy VRowego Facebooka. Czy jest nam potrzebny kolejny serwis społecznościowy?

Cóż, jakkolwiek czasami warto odpocząć od ekranów i zrobić sobie przerwę od technologii, Horizonowi wróżymy świetlaną przyszłość. Facebook Horizon Invite-Only Beta wersja jest obecnie weryfikowana i sprawdzana przez wyselekcjonowanych testerów, by następnie wejść do mainstreamu.

Na czym dokładnie będzie to polegać? Stworzone w technologii VR światy są środowiskiem rozgrywki, i to właśnie w nich odbywają się wszystkie interakcje, takie jak wspólne granie, na razie w grupie do 8 użytkowników. Co ciekawe, w Horizonie możesz budować rzeczy, które chcesz zobaczyć i miejsca, które chcesz odwiedzić – wyczuwamy tu duży potencjał na nowe powierzchnie reklamowe, w których nawiązywanie z klientami interakcji będzie odbywać się w zupełnie nowy, angażujący sposób.

Warto trzymać rękę na pulsie i obserwować rozwój platformy – projekt zapowiada się naprawdę interesująco, co można zobaczyć w trailerze. Koniecznie podziel się postem ze znajomymi – niedługo rozmowy na FaceTime mogą zastąpić spotkania w Horizonie!

Jeśli widzisz potencjał w zastosowaniu VR w swojej firmie – napisz do nas/DS/


WE ARE NOW

[click to follow]