COLLEGIUM DA VINCI -dawne WSNHID-

W wyniku nawiązania współpracy z WSNHiD utworzono przedmiot „Mobilna grafika 3D”, który prowadziliśmy z powodzeniem.

Aplikacja KalendARz jest już do pobrania i przetestowania (iOS wkrótce):

Pobierz KalendARz

Aby można używać aplikacji należy skierować urządzenie na Styczeń, Luty, Marzec lub Kwiecień z kalendarza CDV, dostępne też w naszej ramce ZDJĘCIA.

Podczas ćwiczeń laboratoryjnych studenci mieli okazję poznać założenia i metodologie niezbędne do tworzenia optymalizowanych obiektów graficznych 3D, które będą mogły bardzo płynnie działać w różnych aplikacjach nawet na przeciętnych i słabszych smartfonach. Ta dziedzina jest bardzo przyszłościowa ze względu na bardzo szybki wzrost sprzedaży urządzeń mobilnych i ich ciągle malejące ceny.

Współpraca ta zaowocowała także eksperymentalną inicjatywą twórczą – projektem KalendARz. Inicjatywa związana jest z wydanym przez WSNHiD i stworzonym przez studentów i absolwentów kierunku Grafika kalendarzem na rok 2015. 3R Studio wraz z osobami chętnymi do zapoznania się z nowoczesnymi technologiami interaktywnymi, stworzy cykliczne warsztaty projektowe. Efektem warsztatów będzie opracowywane na każdy kolejny miesiąc mini dzieło sztuki interaktywnej – swobodna interpretacja każdej kolejnej pracy zamieszczonej w kalendarzu. Powstanie aplikacja mobilna, dzięki której posiadacze kalendarza będą mogli obejrzeć w Augmented Reality interaktywne sceny – zaprogramowane przez 3R Studio, opracowane i narysowane w 3D przez chętne osoby. Osoby zainteresowane proszone są o kontakt z agata.skibicka@wsnhid.pl

Inicjatywa skierowana jest głównie do studentów kierunków graficznych, którzy interesują się technologiami 3D, ale każdy chętny może zgłosić zainteresowanie.

Zobacz naszą ofertę