fbpx

Futuronauci – wystawa multimedialna


Futuronauci to ponadczasowa wystawa w Muzeum Inżynierii Miejskiej w Krakowie, wyprodukowana przez Tengent Studio.

Wystawa będzie otwarta od 30 stycznia 2020 do 31 stycznia 2021.

Futuronauci to multimedialna wystawa edukacyjna w ramach której odwiedzający eksplorują pokład statku kosmicznego poznając kluczowe zagadnienia współczesnej inżynierii i przyszłość nauki. Całość doświadczenia ma też za zadanie zachęcić młodych ludzi do refleksji nad własnymi możliwościami i talentami.

Eksponaty na wystawie pozwalają na bezpośrednią relację z czasem i przestrzenią, a stworzone przez nas aplikacje interaktywne pełnią w tym ważną rolę.

Inspiracje

W ramach współpracy ze studiem Tengent stworzyliśmy 6 aplikacji, które pokazują role, jakie może pełnić każdy z nas w (nie)dalekiej przyszłości.

Inżynier mechanik

Centralnym punktem stoiska jest instalacja przybliżająca tematykę lotów kosmicznych.
Użytkownik może dzięki aplikacji poznać różne rodzaje napędów kosmicznych oraz musi wybrać – który z nich rozwiąże problemy masy i grawitacji.

Aplikacja wykorzystuje AR (Augmented Reality), który pozwala na przyjrzenie się starannie wykonanym przez nas modelom 3D silników.

Inżynier łączności

Bez komunikacji w przestrzeni kosmicznej wiele lotów skończyłoby się tragicznie. Dlatego stoisko dotyczące łączności przedstawia zagadnienia dotyczące komunikacji dźwiękiem czy światłem.

Każdy ze zwiedzających mógł za pomocą interaktywnej instalacji wziąć udział w quizie sprawdzającym jego wiedzę z dziedziny łączności – fizycznymi połączeniami dobierać daty odkryć do kolejnych kluczowych technologii komunikacyjnych.

Lekarz pokładowy

przegląd człowieka jest symulacją skanowania człowieka oraz pokazywania typowych dla różnych epok chorób i właściwości organizmu.

Inżynier środowiska

Podczas lotu w kosmos trzeba podejmować ważne decyzje. Aplikacja pozwala sprawdzić czy będziemy w stanie efektywnie zarządzać magazynem pokładowym. To od naszych decyzji zależy czy załoga doleci do wyznaczonego celu – musimy odpowiednio dobrać rodzaj pożywienia ze względu na jego liczne właściwości w czasie międzyplanetarnych podróży.

Ekosystem

Pojęcie efekt motyla znane jest każdej osobie zainteresowanej naukami ścisłymi. Aplikacja na drodze uproszczonej symulacji pozwala dowiedzieć się jak wyglądałoby życie na ziemi gdyby “zabrać” z naszego ekosystemu poszczególne gatunki zwierząt. Czy faktycznie chcemy, żeby komary zniknęły?

Udostępnij

Wybrane realizacje

WE ARE NOW

[click to follow]