Futuronauci to ponadczasowa wystawa w Muzeum Inżynierii Miejskiej w Krakowie, wyprodukowana przez Tengent Studio.
Futuronauci to ponadczasowa wystawa w Muzeum Inżynierii Miejskiej w Krakowie, wyprodukowana przez Tengent Studio.
Wystawa będzie otwarta od 30 stycznia 2020 do 31 stycznia 2021.
Futuronauci to multimedialna wystawa edukacyjna w ramach której odwiedzający eksplorują pokład statku kosmicznego poznając kluczowe zagadnienia współczesnej inżynierii i przyszłość nauki. Całość doświadczenia ma też za zadanie zachęcić młodych ludzi do refleksji nad własnymi możliwościami i talentami.
Eksponaty na wystawie pozwalają na bezpośrednią relację z czasem i przestrzenią, a stworzone przez nas aplikacje interaktywne pełnią w tym ważną rolę.
W ramach współpracy ze studiem Tengent stworzyliśmy 6 aplikacji, które pokazują role, jakie może pełnić każdy z nas w (nie)dalekiej przyszłości.
Centralnym punktem stoiska jest instalacja przybliżająca tematykę lotów kosmicznych.
Użytkownik może dzięki aplikacji poznać różne rodzaje napędów kosmicznych oraz musi wybrać – który z nich rozwiąże problemy masy i grawitacji.
Aplikacja wykorzystuje AR (Augmented Reality), który pozwala na przyjrzenie się starannie wykonanym przez nas modelom 3D silników.
Bez komunikacji w przestrzeni kosmicznej wiele lotów skończyłoby się tragicznie. Dlatego stoisko dotyczące łączności przedstawia zagadnienia dotyczące komunikacji dźwiękiem czy światłem.
Każdy ze zwiedzających mógł za pomocą interaktywnej instalacji wziąć udział w quizie sprawdzającym jego wiedzę z dziedziny łączności – fizycznymi połączeniami dobierać daty odkryć do kolejnych kluczowych technologii komunikacyjnych.
przegląd człowieka jest symulacją skanowania człowieka oraz pokazywania typowych dla różnych epok chorób i właściwości organizmu.
Podczas lotu w kosmos trzeba podejmować ważne decyzje. Aplikacja pozwala sprawdzić czy będziemy w stanie efektywnie zarządzać magazynem pokładowym. To od naszych decyzji zależy czy załoga doleci do wyznaczonego celu – musimy odpowiednio dobrać rodzaj pożywienia ze względu na jego liczne właściwości w czasie międzyplanetarnych podróży.
Pojęcie efekt motyla znane jest każdej osobie zainteresowanej naukami ścisłymi. Aplikacja na drodze uproszczonej symulacji pozwala dowiedzieć się jak wyglądałoby życie na ziemi gdyby “zabrać” z naszego ekosystemu poszczególne gatunki zwierząt. Czy faktycznie chcemy, żeby komary zniknęły?
Rok 2020 zapisze się na długo w pamięci wszystkich. Między innymi dla tych, którzy nie mogli wybrać się na żaden wakacyjny festiwal muzyczny.
Gry / Marketing i Reklama / Rozszerzona rzeczywistość
Borixon to jedna z ważniejszych postaci polskiego rapu. My napiszemy parę słów tym, co łączy Borixona z branżą technologii.
Marketing i Reklama / Modelowanie 3D / Rozszerzona rzeczywistość
Kiedy niedawno dowiedzieliśmy się, że będziemy współpracować z Less ucieszyliśmy się, ponieważ mogliśmy zarówno szerzyć zasięg technologii AR za pomocą współpracującymi z nimi influencerami ale też wspierać rozwój polskich firm, którym zależy na zrównoważonym rozwoju.
Marketing i Reklama / Modelowanie 3D / Rozszerzona rzeczywistość