fbpx

Pickle Rick FanArt – filtr na Instagram i Facebook


Wszyscy w 3R Studio jesteśmy wielkimi fanami serii Rick and Morty. Dlatego postanowiliśmy stworzyć na jej podstawie nasz pierwszy zaawansowany filtr AR dla aplikacji Instagram i Facebook.

Chociaż seria jest animacją 2D, nasz FAN-ART opiera się o stworzony przez nas model 3D postaci Pickle Ricka, którego razem z całą serią przybliżamy na naszym blogu.

Aby samemu zamienić się w Pickle Ricka wystarczy polubić nasz Fanpage na FB lub obserwować nas na Instagramie. Wówczas po wejściu w filtry AR będziecie mogli odnaleźć ten filtr.

Stworzenie takiego filtra nie jest prostym zadaniem. Zaczynamy od ładnego modelu nadającego się pod animacje, dodajemy w nim kontrolki do morphingu – tzw. ShapeKeys/BlendShapes, modelujemy kształty ust, brwi, oczu i innych fragmentów twarzy, których animacja jest niezbędna dla oddania charakteru postaci. Następnie musimy sprytnie skorzystać z możliwości, jakie daje nam platforma SparkAR – odpowiednio zaplanować model, podpiąć elementy morphingu twarzy do odpowiadających im animacji twarzy w edytorze PATCHES, stworzyć odpowiedni kreskówkowy materiał mając oczywiście też na uwadze aby nie przekroczyć dozwolonego przez SparkAR, bardzo małego rozmiaru filtra.

Plik filtru AR może mieć do 4 MB. 4 MB to mało, ale optymalizację treści 3D opanowaliśmy do perfekcji, przez co potrafimy w tym rozmiarze zmieścić bardzo dużo.

W tym wpisie można przeczytać o tym jak wyszczupliśmy model zawodnika MMA z 900 MB do 24 MB.

Jak widać, przy takiej pozornie prostej postaci na efekt końcowy składa się bardzo wiele elementów, detali i zależności. To wszystko należy precyzyjnie poukładać i połączyć w edytorze, a następnie opublikować i udostępnić naszym fanom na FB i widzom na Instagramie.

Wypróbuj filtry 3R Studio

Filtry AR wchodzą szturmem w social media, a my czujemy się silni w tworzeniu i dostarczaniu naszym klientom.

Udostępnij

Wybrane realizacje

WE ARE NOW

[click to follow]