fbpx

Polska Wystawa Gospodarcza 2018-2019


Na zapowiedź Polskiej Wystawy Gospodarczej 2019 przygotowaliśmy cztery aplikacje. Dwie z nich stworzone zostały z użyciem technologii rozszerzonej rzeczywistości (Augmented Reality – AR). Zapraszamy do pawilonu na placu Marszałka Józefa Piłsudskiego w Warszawie.

Źródło: Facebook PWG

Przymierzalnia zawodów

Lustro AR, czyli zostań na chwilę pilotem, lekarzem lub kosmonautą.

Aplikacja pobiera obraz z kamery i łączy z modelem 3D. Precyzyjnie odtwarza ruchy widza.

Widz za pomocą gestów wybiera jeden ze strojów, który dopasowuje się do jego ruchów i sylwetki.

Przygotowaliśmy osiem modeli 3D, które są podstawą aplikacji. Oprogramowaliśmy interakcję z otoczeniem i sterowanie za pomocą gestów.

Nasza instalacja lustra augmented reality cieszyła się dużym zainteresowaniem © Jakub Szymczuk/KPRP; Źródło: Facebook PWG

Rozszerzone okno

Z okien pawilonu Plac Piłsudskiego wygląda nieco inaczej – przepływa tędy transatlantyk, przejeżdża pociąg a z wnętrza wyrasta wieża.

Aplikacja pobiera obraz z kamery umieszczonej za ekranem, symulując okno. Na obraz nakładamy wymodelowane animacje 3D.

Animacje pokazują wyłaniającą się z ziemi bryłę wieży Hali Reprezentacyjnej MTP, wjeżdżający na teren placu pociąg Luxtorpeda oraz wypływający z mgły statek MS Piłsudski.

Ten ostatni szczególnie zapiera dech w piersi – dzięki 75 calowym ekranom, złudzenie kolosalnej masy napierającej na widza jest nie do opanowania.

Dynamiczny komiks

Pięć historycznych przygód sympatycznych bohaterów zostało zaprezentowanych w formie interaktywnego komiksu.

Aplikacja oparta na intuicyjnych gestach jest czytelna i dostępna dla  użytkownika w każdym wieku.

Interaktywne infokioski

Wokół wieży w pawilonie zostało ustawionych pięć interaktywnych ekranów dotykowych. Każdy z nich był poświęcony jednemu z pięciu działów wystawy.

Duże ilości danych zostały usystematyzowane i przedstawione w formie tekstów, zdjęć i filmów umieszczonych w działach “Postacie”, “Firmy”, “Kalendarium” i “Ciekawostki”.

To tylko zapowiedź Polskiej Wystawy Gospodarczej 2019

Do zobaczenia w przyszłym roku!

W Poznaniu przez kilka upalnych miesięcy roku 1929 swoje stoiska zaprezentowało 1427 wystawców. Byli wśród nich przedstawiciele przemysłu ciężkiego i nowoczesnych – jak na tamten czas – technologii. 

Źródło: Facebook PWG

Udostępnij

Wybrane realizacje

WE ARE NOW

[click to follow]