fbpx

Volkswagen Samochody Dostawcze – Crafter 360° WebVR


Miło nam zaprezentować w 360° WebVR kolejną znamienitą markę motoryzacyjną i powitać Volkswagena Craftera w gronie naszych realizacji.

Volkswagen w pierwszym kwartale 2019 roku był najczęściej kupowaną marką w Europie. Lider wyznacza trendy, stąd naturalne jest wdrożenie VR jako narzędzia do wspierania sprzedaży i marketingu. Więcej na temat historii VW możecie przeczytać we wpisie na naszym blogu.

Podobnie jak w realizacjach dla Sejmu RP oraz Mercedes-Benz Trucks skupiliśmy się na tym, aby ważne dla firmy i produktu elementy zaprezentować w trójwymiarze. Podczas długich podróży przestrzeń jest ważna, a głębia obrazu w VR pozwala przenieść rzeczywiste wymiary do cyfrowej reprezentacji pojazdu.

Zobacz: vr.vwdostawcze.pl

Jeśli nie masz gogli VR, możesz obejrzeć prezentację również za pomocą smartfona lub komputera.

Frank CAM3RA - fot. Błażej Szydzisz

Jesienna sesja zdjęciowa

Dla czterech typów zabudowy Craftera wykonaliśmy w naturalnych warunkach 15 zdjęć 360 3D i 60 klasycznych zdjęć ilustrujących zawartość infospotów.

Najwięcej radości sprawiła nam praca z nową wersją Grand California, sztandarowym modelem Volkswagena Craftera.

Od stitchingu do immersyjności

Stereoskopia w VR pozwala na odczucie głębi przestrzeni oraz zanurzenie się w historii, skupiając uwagę na treściach edukacyjnych oraz informacyjnych.

Aby osiągnąć taki efekt, niezbędna jest staranna obróbka (stitching), korekcja i koloryzacja zdjęć.

Jeden z etapów obróbki zdjęć 360VR
Widok pełnoekranowy na przeglądarce komputera stacjonarnego

Dostępność, czyli żadnych instalacji

Prezentacja działa na urządzeniach mobilnych, komputerach oraz tabletach – bez dodatkowych aplikacji, wprost z przeglądarki internetowej. Wystarczy znać adres www.

Dla osób chcących w pełni zanurzyć się w doświadczeniu przygotowaliśmy tryb VR, wymagający cardboardu. Dla wszystkich pozostałych dostępny jest płaski tryb panoramy 360 stopni.

Infospoty – dowiedz się więcej

Nowe auta VW zawierają usprawnienia, które są przedstawione w formie interaktywnych infospotów. W tej realizacji użyliśmy zdjęć oraz tekstu.

Infospoty w przestrzeni pojazdu
Infospot z informacją kontekstową

Interaktywne otoczenie

Infospoty umożliwiają zapoznanie się z dodatkowymi treściami, angażując użytkowników bardziej niż klasyczne formy prezentacji.

Prezentację uzupełnia ambientowy podkład muzyczny, który pomaga użytkownikom odciąć się od świata zewnętrznego.

Personalizowane gogle typu Cardboard

Dla tego projektu zaprojektowaliśmy dedykowane gogle, które same w sobie są nadal ciekawym i unikalnym nośnikiem reklamowym.

Przykładowe aplikacji osadzenie na dowolnej stronie internetowej

eCrafter i VR

Volkswagen trzyma rękę na pulsie trendów nie tylko rozwijając auta napędzane energią elektryczną jak eCrafter, ale też stosując w marketingu najnowsze rozwiązania technologiczne.

fot. materiały prasowe VW

Wybrane realizacje

WE ARE NOW

[click to follow]