fbpx

Watcher by Noriaki – efekt AR na Instagram i Facebook


INSTAGRAM: @noriakinoriaki

We współpracy z  poznańskim streetartowym artystą, przenieśliśmy bohatera murów Poznania, Londynu i Barcelony do rzeczywistości rozszerzonej. Wszystko za pomocą efektu AR na Instagramie.

Watcher, czyli Pan Peryskop

Większość z Was kojarzy enigmatyczne postacie zdobiące różne elementy miejskiej infrastruktury.

Watcher czasem stoi, czasem się wspina, ale zawsze bacznie obserwuje otaczająca nas rzeczywistość.

INSTAGRAM: noriakinoriaki

INSTAGRAM: noriakinoriaki

Streetart tattoo

Fani Noriakiego z chęcią przeznaczają nie tylko fragmenty swoich mieszkań, nieruchomości, odzieży, ale również ciała. Watchera można znaleźć na niejednym przedramieniu, nodze czy piersi.

Watcher AR

Pomyśleliśmy, że skoro Pan Peryskop jest na tyle lubiany, że stanowi widoczny element barwnego korowodu z okazji jednego w najważniejszych eventów w Poznaniu – imienin ulicy Św. Marcina, czy tatuażów – umożliwimy Watcherowi stanie się integralną częścią nie tylko miejskiej, ale też tej cyfrowej dżungli.

Tak powstał Watcher AR.

INSTAGRAM: @noriakinoriaki

Zasięg streetartu na Instagramie

Jako medium użyliśmy Instagram, który znany jest z filtrów i efektów AR. Właściwie każdy użytkownik Instagrama kiedyś używał którejś z tych funkcji.

Instagram ma taką przewagę nad Facebookiem, że jeśli profil/artysta ma swój fanbase, to jego treść zostanie wyświetlona fanom bez większego ucinania zasięgu.

Samo użycie efektu i jego szerowanie jest proste i intuicyjne, a ilość wyświetleń jest wprost proporcjonalna do ilości osób oglądających relacje użytkowników tych efektów.

INSTAGRAM: @noriakinoriaki

Obserwuj Noriaki, AR czeka!

Zostań Watcherem dzięki Augmented Reality.

Follow @noriakinoriaki na Instagramie!

Funkcje aplikacji

Dostępność

Każdy użytkownik Instagrama z dostępem do internetu będzie mógł zobaczyć efekt. Większość telefonów na rynku obsłuży efekt AR.

Zasięg i rozpoznawalność

Oprócz fanów artysty / marki, każda osoba, która obejrzy, użyje efektu i udostępni video w swoim stories staje się gałęzią zwiększającą zasięg i rozpoznawalność dzięki informacji o tym, z jakiego profilu pochodzi dany efekt.

Interaktywność

Efekty AR rozpoznają ruchy oczu oraz ust, przez co fani o zacięciu aktorskim będą mogli tworzyć ciekawe improwizacje w swoich stories.

Udostępnij

Wybrane realizacje

WE ARE NOW

[click to follow]